sponzori

Novosti NK Bosna

Fudbaler Sarajeva na posudbi u Bosni iz Visokog, Alem Plakalo, najbolji je strijelac Druge lige Centar. Nakon jedanaest odigranih kola, Plakalo je postigao 13 pogodaka, a mrežu je pogodio i prethodnog vikenda u pobjedi nad ekipom Azota. Sjajni napadač TOŠK-a Sadin Bašić prethodnog vikenda je postigao dva pogotka, što muje trenutno dovoljno za… Opširnije

Print this article
E-mail this article

Šef stručnog štaba Fudbalskog kluba Sarajevo, Meho Kodro, po završetku ligaške utakmice protiv Zrinjskog obratio se medijima. “Obzirom na prilike u nastavku susreta mogu slobodno reći da smo mogli i trebali pobijediti, ali uzimajući u obzir igru u prvom poluvremenu, onda mogu kazati da je rezultat na kraju realan. Na početku smo bili očajni, ni… Opširnije

Nogometni klub Bosna Visoko se ovim putem zahvaljuje sportskim prijateljima iz Vitkovića, rukovodstvu NK Azot, igračima i svim ljubiteljima nogometa koji su prisustvovali današnjoj nogometnoj utakmici između naših klubova. Utakmica je, sa organizacionog gledišta, prošla u najboljem mogućem redu, a domačin se zaista potrudio da našim igračima i… Opširnije

Iako smo se pribojavali ovog tradiocionalno neugodnog gostovanja, nogometaši Bosne su rutinski odradili posao i u Vitkovićima i savladali ekiupu Azota sa 3:1. Nije bilo nikakvih dilema oko pobjednika ove utakmice, jer je Bosna već u prvom dijelu preko Čabaravdića i Čive, došla do prednosti od 2:0. U drugom dijelu je Plakalo svojim golom samo… Opširnije

Šta znači navijati za klub ili nacionalni tim neke države u bilo kojem sportu? Voljeti i bodriti, svako na svoj način. Ništa neobično, sportske manifestacije u svakom kutku planete privlače milione ljudi, svi žele gledati pobjede svojih ljubimaca na terenu, družiti se i uživati. Ljubav prema sportskom klubu i želja da taj klub ili sportista uspije… Opširnije

U sjeni održavanje izbora u našoj zemlji, kadeti visočke Bosne su odigrali utakmicu desetog kola omladinske lige i nastavili sjajan niz, koji traje kompletnu jesenju polusezonu. Izabranici Mensura Džavitija su proteklog vikenda bili gosti ekipe Žepča i slavili novu, devetu u nizu pobjedu, rezultatom 2:1, što ih je učvrstilo na prvoj poziciji na… Opširnije

Nogometaši Bosne su u drugom uzastopnom derbiju uspjeli upisati i drugu pobjedu, koja je opet bila minimalna i teško ostvarena. Susret protiv Ilijaša je označen kao derbi, jer je ova ekipa bila samo jedno mjesto ispod Bosne na tabeli. Očekivao se neizvjestan meč, ali je Bosna dominirala u prvom poluvremenu kada je i povela preko Plakala sredinom… Opširnije

Nogometaši Bosne su u nizu od četiri pobjede i konačno je to ono što smo očekivali od samog početka sezone, ali da bi Bosna došla na prvo mjesto, serija mora biti nastavljena. Domaći teren za sada nije bio problem i Bosna je sve svoje protivnike ispratila sa više golova u mreži, dok su i na gostovanjima uvezane dvije pobjede. Sada je Bosna opet… Opširnije