Na krilima Demona, Bosna savladala Orašje i preuzela prvo mjesto

U veoma bitnom meču za oba rivala, negdje oko 800 gledalaca vidjelo je dobru igru oba tima,bilo je po dvije,tri sjajne šanse na obje strane,par odličnih udaraca ka mreži oba rivala, a koje su odličnim intervencijama zaustavili domaći vratar Amir Bekan i na drugoj strani Armin Kurbašić,a na kraju su slavile sa 2:1 visočke „karioke“.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka a zabilježili smo po dvije dobre prilike koje nisu realizovali Čehajić i Cana kod domačih, a Aletić i Marošević u ekipi oraških „labudova“.

U nastavku meča mnogo bolja igre Bosne i već u 56 minuti domačini su poveli euro golom Idriza Džafića sa 1:0. Idealan centaršut sa lijeve strane uputio je Hrelja, a Idriz Džafić glavom sa 6,7 metara pogađa mrežu gostiju.

Gosti su poslije kardinalne greške odbrane Bosne u 72 minuti izjednačili, a strijelac je bio rezervista Drago Đurčević.

No,to nije pokolebalo domače igrače,nastavljaju sa napadima i u 79 minuti Amar Čabaravdić rezantnim udarcem sa nekih 14,15 metara pogađa mrežu nemočnog Kurbašića i postavlja konačnih 2:1.

Ovom pobjedom Bosna je zasjela na prvu poziciju sa 23 osvojena boda i ulazi u finiš prvenstva sa velikim šansama da jesen završi kao šampion.

Po završetku meča trener domače ekipe Faruk Dedić rekao nam je sljedeče:

-Bila je ovo izuzetno teška utakmica za našu ekipu i moram reči da sam izuzetno zadovoljan igrom ,požrtvovanjem,htijenjem,borbenošću koju pokazali naši igrači. Cijeli tok meča bili smo bolji i na kraju zasluženo pobijedili i zasjeli na vrh tabele. U prvom poluvremenu nismo uspjeli postići zgoditak,gosti su zatvorili sve prilaze svojoj mreži,no u nastavku smo od prvog minuta krenuli mnogo brže,akcije su se ređale kao na filmskoj traci i to smo krunisali sa dva prekrasna pogotka. Čestitam gostima na dobroj igri,fer i sportskom ponašanju, a koristim priliku da se zahvalim našim vjernim navijačima,popularnim „Demonima“ koji su nas svih 90 minuta meča bodrili i bili naš dvanesti igrač na terenu.