Bosna savladala Budućnost rezultatom 1:0

U Visokom je lider prvenstva Bosna dočekala Budućnost iz Banovića, tima koji se uoči ovog kola nalazio na 13. poziciji, poziciji koja garantuje opstanak u 1. ligi FBiH, a ekipa sportskevijesti.com nazočila je ovom iznimno važnom meču za oba tima.

Oba tima uoči ovog susreta su imala imperativ pobjede, domaći se bore za ulazak u Premijer ligu, dok se gosti grčevito bore za opstanak, a ovaj susret bolje otvaraju domaći i već u 5. minuti susreta dolaze u vodstvo od 1:0 a strijelac za slavlje domaćih navijača bio je Džafić.

Bo je to povod za slavlje domaćih navijača, koji su i danas došli kako bi bodrili Bosnu u pohodu na novi prvenstveni trijumf.

Nakon tog furioznog starta i gola domaćih, gosti uspostavljaju ravnotežu na terenu, i već od tog trenutka počinju juriti rezultatski zaostatak za Bosnom.

Ubrzo, dakle, nakon primljenog gola, gosti stvaraju dvije dobre prilike pred golom današnjeg domaćina, ali bez rezultatske promijene.

Potom, nakon tih šansi gostiju iz Banovića, domaći se ponovo bude i preuzimaju terensku inicijativu kako bi postigli i drugi gol i olakšali sebi put ka cilju na ovom susretu, a to je, svakako, pobjeda, ali do kraja prvog dijela igre rezultat se nije mijenjao u odnosu na 5. minutu susreta, pa se na odmor otišlo vodstvom Bosne od 1:0.

U drugom poluvremenu, tačnije početkom drugog dijela igre, gosti preuzimaju terensku inicijativu i kvalitetnim šutevima sa distance ponovo prijete domaćem čuvaru mreže, međutim, bez rezultatske promijene.

Nakon tog uvodnog dijela drugog poluvremena u kojem su gosti bili opasniji, ponovo slijedi bolji period igre Bosne, konkretno, domaći promašuju jednu 100 postotnu priliku, a ubrzo pogađaju i okvir gola gostiju iz Banovića.

Sredinom drugog dijela igre oba trenera pokušavaju izmjenama promijeniti rezultat, međutim, ni to nije urodilo plodomu narednom periodu, barem što se golova tiče.

U posljednjih 10-ak minuta susreta gosti su očajnički pokušavali postići pogodak, dok se ekipa Bosne počela disciplinovano braniti i čuvati zlata vrijedan rezultatski kapital stečen još na samom početku meča.

Uz par obećavajućih napada gostiju, koji su pri tome ostali i bez snage, do kraja meča nije bilo nekih izrazitih prilika za gol, pa se ovaj susret na stadionu “Luke” završio teško izvojevanom, ali kad se sve sabere, zasluženom pobjedom Bosne rezultatom 1:0, koja je bila danas bolja tačno za taj jedan gol.

Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na današnjem meču, uslijedilo je veliko slavlje domaćih nogometaša, ali i njihovih najvatrenijih navijača, popularnih “Demona”, koji su čitav meč davali nesebičnu podršku svojim ljubimcima kako bi danas došli do nova tri boda.

Izabranici Ive Ištuka tako su i nakon 26. kola zadržali lidersku poziciji na tabeli i napravili novi korak ka konačnom cilju a to je plasman u Premijer ligu BiH, dok gostima iz Banovića slijedi velika borba do kraja prvenstva kako bi očuvali status člana 1. lige FBiH i naredne sezone.

Od ostalih rezultata 26. kola 1. lige FBiH igranih danas, izdvaja se pobjeda Čapljine nad Veležom iz Mostara, remi Travnika i Bratstva iz Gračanice, kao i poraz Rudara iz Kaknja u gostima kod Zvijezde u Gradačcu.