Bosna slavila domaću pobjedu i preuzela lidersku poziciju na tabeli

Danas su na rasporedu bili svi susreti četvrtog kola Prve lige FBiH, a pored ostalih mečeva, derbi ovog kola odigran je na stadionu “Otoka” u Sarajevu, gdje su svoj susret odigrali pretendenti za ulazak u Premijer ligu Olimpic i Sloga iz Siminog Hana.

Olimpic Sarajevo – Sloga Simin Han 2:0

Prvo poluvrijeme susreta na stadionu “Otoka” u Sarajevu između Olimpica i Sloge iz Siminog Hana u potpunosti je pripalo domaćem sastavu, odnosno, ekipi Olimpica, koja je svog rivala u prvih 45 minuta susreta nadigrala u svakom segmentu nogomezne igre.

Svoju bolju igru Olimpic je krunisao vodećim pogotkom u 31. minuti susreta, a strijelac je bio Milović.

Mogli su domaći do kraja prvog dijela igre postići barem još jedan pogodak, međutim, napadači Olimpica u par navrata nisu bili dovoljno prisebni i na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0 u korist popularnih “Vukova sa Otoke”.

Drugo poluvrijeme susreta na “Otoci” ponudilo je, pored dobre igre domaćih, i mnogom bolju igru gostiju iz Siminog Hana, koji su u 66. minuti mogli do rezultatskog poravnanja, međutim, napadači Sloge u dobroj prilici nisu se najbolje snašli i rezultat je ostao nepromijenjen.

Ta šansa za Slogu dodatno je opomenula domaće, koji su disciplinovanije zaigrali u defanzivi, dok su po pitanju ofanzivnog segmenta svoje igre nastavili napadati kako bi postigli i drugi pogodak, i dobrim dijelom rješili pitanje pobjednika na današnjem susretu.

Svoju bolju igru u većem dijelu ovog susreta, domaći igrači krunišu i drugim pogotkom, odnosno, u 76. minuti Šćepanovoć pogađa za 2:0 u korist Olimpica.

Od tada, pa do kraja susreta u Sarajevu, Olimpic se posvetio očuvanju sigurnog vodstva, a nogometaši Sloge, pored izuzev par stvorenih prilika, nisu uspjeli postići pogodak, i susret se naposlijetku završio rezultatom 2:0 u korist Olimpica.

Na ostalim terenima u okviru četvrtog kola Prve lige FBiH, također, bilo je dosta uzbudljivo, Bosna je u Visokom rutinski savladala bugojansku Iskru rezultatom 2:0, Zvijezda iz Gradačca je kao gost savldala Slaven iz Živinica rezultatom 1:0, Rudar iz Kaknja, također, kao gost, bio je bolji od ekipe Travnika rezultatom 2:0, Bratstvo je na svom terenu u Gračanici bilo bolje od Igmana iz Konjica rezultatom 2:0, Jedinstvo je u Bihaću savladalo Metalleghe rezultatom 2:1, TOŠK je u Tešnju pregazio Čapljinu sa visokih 4:1, a Orašje i Velež remizirali su rezultatom 1:1.