Golovima Hrelje i Čabaravdića Visočani stigli do prve ovosezonske pobjede: NK Bosna – HNK Čapljina 2:0

Završena je prva ovosezonska utakmica NK Bosna Visoko, u kojoj su Visočani uspjeli savladati ekipu HNK Čapljine zaista sjajnom igrom. U prvom dijelu utakmice, tačnije u sedmoj minuti pojačanje Bosne, Hrelja, uspio je postići svoj prvijenac u dresu Bosne, te je tim pogotkom doveo Bosnu u prednost od 1:0. Nakon toga gledali smo mnoštvo napada Visočana koji ipak do kraja prvog dijela nisu uspijevali povećati svoju prednost, a pred kraj prvog poluvremena i gostujući nogometaši uspijevaju zaprijetiti nekoliko puta.

Na početku drugog dijela u igru za visočku Bosnu umjesto Porče ulazi Čabaravdić, koji kasnije, u 67 minuti susreta povećava prednost domaće ekipe, te nakon čudne situacije i nemogućnosti dogovora pomoćnog i glavnog sudije oko off-side pozicije, kapiten domaćih zabija svoj prvi ovosezonski gol za, ispostavit će se i konačni rezultat od 2:0.

Prva je ovo pobjeda visočke Bosne, koja je proglašena najvrijednijom ekipom Prve lige FBiH, u ovoj sezoni čime su Visočani pokazali svu svoju snagu na startu nove sezone u kojoj imaju velike ambicije. Sa sigurnošću možemo ustvrditi da je ova pobjeda zaslužena, jer su nogometaši visočke Bosne pokazali svu raskoš svoje igre, potvrdivši svoju pobjedu sa dva gola.

U narednom kolu Visočani igraju u Sarajevu, protiv ekipe Bosna Sema, gdje će tražiti i svoju prvu pobjedu na gostovanju u ovoj sezoni, a sigurni smo da ćemo i tada gledati veoma uzbudljiv susret, koji ćete također moći pratiti samo na portalu Visoko.co.ba, u izravnom tekstualnom prenosu.