I nakon petog kola bez poraza / NK Nemila – NK Bosna 3:3 (2:1)

Samo nekoliko minuta prije kraja meča, činilo se da će Bosna doživjeti poraz na gostovanju od Nemile, no sjajnim povratkom u finišu meča visočki tim je sa dva gola stigao do neriješenog ishoda i velikog boda.

No krenimo redom. U 20. kolu Druge lige FBiH grupa Centar, Nemila je na svom terenu dočekala ekipu iz Visokog i bez obzira na činjenicu da je Bosna u odličnoj formi, domaćin je bio favorit u ovom duelu. Ipak, to treba dokazati na terenu tokom cijelog meča da bi se na kraju slavila pobjeda.

Bosna se nije predavala niti jednog momenta, ni onda kada je bilo 2:0 za domaćina ni 3:1 u 85. minuti meča. Domaćini su poveli u 15. minuti golom Ismića, a u 21. je već bilo 2:0, nakon gola Mašića. Do kraja prvog poluvremena, tačnije u 30. minuti Buza postiže gol za Bosnu i na odmor se otišlo rezultatom 2:1 za Nemilu.

U nastavku domaćin preko Dedića stiže do novog gola, a onda u sjajnoj završnici Bosna dolazi do izjednačenja. Prvo je u 85. minuti Buza svojim drugim golom smanjio na 2:3, da bi u sudijskoj nadoknadi Begić postigao i treći gol za visočki tim, za konačnih 3:3 i veliko slavlje u redovima tima iz Visokog.

Već u srijedu (17.04.) Bosna igra narednu utakmicu na domaćem terenu u Visokom. U goste stiže Rudar iz Breze, a utakmica se igra od 17:00sati. Podsjećamo, ulaz za sve naše utakmice je besplatan.