Partneri: Igrači Sarajeva pobjedu u Tuzli posvetili Leonu Benki

Fudbaleri Sarajeva, pobjedom u 15. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, zaključili su jesenji dio sezone. Naši igrači zasluženo su slavili protiv Slobode u Tuzli, a krajnji rezultat utakmice glasio je 2:0 u korist Sarajeva.

Igrači Sarajeva, nova tri boda, posvetili su našem napadaču Leonu Benki, koji je jutros postao otac.

Samu utakmicu bolje otvara Sarajevo. Stojčev u drugoj minuti šutira, lopta se odbija od jednog igrača domaćih i golman izbacuje u korner. Do narednog uzbuđenja čekalo se do 28. minute susreta. Mitrović šutira iz neposredne blizine, a lopta pogađa stativu gola Bandovića.

Sloboda ponovo prijeti u 35. minuti, kada Sarić šutira, međutim, Bandović je siguran. U narednom napadu pokušao je Stojčev, ali Pirić izbija u korner, nakon kojeg Puzigaća šutira glavom sa pet metara. Ipak, Pirić je ponovo na mjestu.

Drugo poluvrijeme Sarajevo započinje izmjenom. U svlačionici je ostao Radovac, a na teren je izašao Duljević. U narednim minutama, Sarajevo prijeti preko Okića i Berberovića, ali je Pirić oba puta bio siguran.

U 76. minuti, Sarajevo dolazi do vodstva. Mitrović rukom igra u svom kaznenom prostoru, glavni sudija utakmice, Valjić, pokazuje na bijelu tačku, a Bojan Puzigaća sigurno postiže gol za vodstvo Sarajeva.

U nastavku, Sarajevo je prijetilo dva puta preko Duljevića, ali njegovi udarci odlaze preko gola. Pitanje pobjednika riješeno je u posljednjoj minuti. Duljević uzima loptu, upošljava Bekića, koji iz prve asistira za Okića. Naša devetka postiže rutinski pogodak za konačan rezultat.

FK Sloboda 0:2 FK Sarajevo

Stadion Tušanj – Tuzla, gledalaca: 2.500. Sudija: Ognjen Valjić. Strijelac: Puzigaća 76’, Okić 90’. Žuti kartoni: Mehidić, Mitrović (Sloboda), Okić, Stojčev (Sarajevo).

FK Sloboda: Pirić, Omić, Pršeš (od 82. Selamović), Efendić, Musić (od 65. Mujkić), Sarić, Kiso, Bajraktarević, Mitrović, Mehidić, Mehanović.

FK Sarajevo: Bandović, Barić, Stojčev, Okić, Velkoski, Tatomirović, Berberović, Dupovac (od 74. Bekić), Puzigaća, Radovac (od 46. Duljević), Bilbija (od 80. Kovačević).