NK Bosna ubilježila prvu proljetnu pobjedu

36637 10151816296011102 193408586 n Medium

Stadion Luke. Gledalaca. 100. Sudija: Drago Tabak (Tomislavgrad) 7. Strijelci: 1:0 Hiroš (46), 2:0 Arnaut (73). Igrač utakmice: Elmir Kalkan 7,5.

BOSNA: Bekan 7, Mujezinović 7, Kalkan 7,5, Frljak 7, Hasanhodžić 7, Bečirević 7, Smajić 7 (0d 90.Durmić -), Mahmić 6,5(od 60.Arnaut 7), Hiroš 7(od 89.Agić -), Beširević 7, Fočić 6,5. Trener: Ivo Ištuk.

KRAJINA: Karalić 6, Begić 5, Bečić 5,5, Bečić 5, Račić 5, Ljeljak 5,5, Nuhić 5, Rekić (od 60.Džinić 5), Porčić 5( od 69.Palić -), Dželalagić 5, Keranović 5,5(od 89. Tatarević -), Čaušević 5. Trener: Arif Ružnić.

Nogometaši Bosne su konačno uspjeli upisati pobjedu. Bio je to prvi trijumf u ovom proljetnom dijelu sezone, nakon što je u prva četiri kola visočki prvoligaš upisao po dva remija i poraza. Osim toga, bila je to prva ovosezonska pobjeda koja nije bila rezultatski minimalna. Treba naglasiti i da je bila potpuno zaslužena, jer je Bosna potpuno dominirala ovom utakmicom, s tim da je u prvom poluvremenu to bila jalova inicijativa sa samo jednom prilikom preko Bečirevića. Zato je Bosna u drugi dio ušla furiozno i već u prvoj minuti nastavka, lijepa akcija Kalkana i Hiroša koju ovaj drugi pretvara u vodstvo, svojim prvim golom u dresu Bosne. To je dalo krila domaćim igračima koji nastavljaju atakovati ka golu slabe Krajine, pa se tako redaju i prilike od kojih izdvajamo prečku Kalkana, pa onda i stativu Arnauta. Sve dileme oko pobjednika su riješene nakon kornera kada Arnaut glavom matira nemoćnog Karalića za 2:0 u 73.minuti. Do kraja je Bosna mogla postići još poneki gol, ali nije bila prisebnosti u završnici. Ovo su bili supre važni bodovi za Bosnu koja je u sljedećem kolu slobodna, a onda u Visoko dolazi Budućnost iz Banovića.