Metalleghe u Premijer ligi!

Metalleghe iz Jajca novi je član Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ekipa Nermina Bašića danas je kao gost pobijedila Goražde s 3:0, te su zahvaljujući kiksu Zvijezde ostvarili plasman u društvo najboljih. Odlično su gosti krenuli u meč i već nakon devet minuta igre su poveli. Dosuđen je penal, a Duško Sakan je precizan za prednost od 1:0. Gosti su bili bolji i u ostatku prvog poluvremena, a u samom finišu su stigli i do drugog gola. Pogodio je Pljevljak za velikih 2:0. Sve dileme oko pobjednika riješio je Dženan Durak, koji je u 59. minuti susreta pogodio za uvjerljivu prednost gostiju od 3:0. Do kraja su gosti mirnom igrom sačuvali prednost, te slave povijesni plasman u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Prva liga FBiH, 30. kolo: Goražde – Metalleghe 0:3 (Sakan 9’, Pljevljak 45’, Durak 59’) Goražde: Ćulov, Dupovac, Ferhatović, Hiroš, Geca, Kozica, Šuntić, Zajnilhodžić, Jahić, Čakar. Metalleghe: Fejzić, Benović, Brković, Pljevljak, Gavrić, Karađuz, Helvida, Marin, Sakan, Stakić, Popović.