NK Travnik 2:2 FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva remizirali su sa Travnikom na današnjoj prijateljskoj utakmici Bordo kluba, koja se igrala na stadionu “Pirota”. Utakmica je završena rezultatom 2:2, a golove za Sarajevo su postigli Cesar i Amer Bekić.

Utakmicu odlično otvaraju naši igrači. Emerson je dubinskom loptom pronašao Cesara, koji postiže gol za vodstvo Sarajeva već u 37. sekundi utakmice. Potom je bilo nekoliko prilika na obje strane. Pavlović je odbranio udarce Nuhića i Smajića, a na drugoj strani je Cesar bio skoro neprecizan, kada je šutirao pored desne stative gola Travnika.

Drugi gol na utakmici, fudbaleri Sarajeva postigli su u 25. minuti. Almir Bekić je prizemno ubacio sa lijeve strane, a Amer Bekić pogađa i šalje loptu iza leđa Nurkovića.

Nekoliko minuta poslije, penal za domaćina. Rustemović pravi prekršaj u našem šesnaestercu, a Čurić pogađa mrežu Pavlovića sa bijele tačke. Do kraja prvog dijela utakmice, Sarajevo je imalo priliku preko Okića, a Zec je u posljednjoj minuti poluvremena udarcem sa distance pogodio za poravnanje rezultata.

U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, a najbolju priliku za postizanje gola imao je Deni Simeunović, koji na asistenciju Harbe prizemno šutira, ali golman Travnika hvata njegov udarac.

Današnjom utakmicom protiv Travnika, Sarajevo je okončalo pripreme za nastavak proljetnog dijela BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, a izabranici Miodraga Ješića u prvom kolu nastavka sezone gostuju Zrinjskom u Mostaru.

Stadion “Pirota” u Travniku, gledalaca: 700, strijelci: Cesar, Amer Bekić (Sarajevo), Ćurić, Zec (Travnik).

NK Travnik: Nurković, Kovač, Jašarević, Mornar, Aleksić, Nuhić, Čurić, Zec, Smajić, Jelić, Ćulum.

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Almir Bekić, Barbarić, Kovačević, Emerson, Rustemović, Okić, Simeunović, Cesar, Amer Bekić. Još su igrali: Plakalo, Mihojević, Radovac, Osmanović, Harba, Benko i Gljiva.