Partneri: Kodro startovao pobjedom, FK Sarajevo 3:0 FK Slavija

FK-Sarajevo-1

Izabranici Mehe Kodre slavili su rutinsku pobjedu na utakmici 10. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, protiv Slavije. Krajnji rezultat utakmice glasio je 3:0, a za bordo klub su pogađali Ševko Okić, Amer Dupovac i Bojan Puzigaća.

Današnja utakmica započela je minutom šutnje u znak sjećanja na tragično stradale navijače Fudbalskog kluba Sarajevo, Vedrana Puljića i Admira Bjelaka.

Sarajevo je od prvog sudijskog zvižduka imalo više od igre. Ipak, u prvih dvadeset minuta nismo vidjeli značajnije prilike pred golom Lućića. Prvi ozbiljan pokušaj na utakmici imali su gosti, u 26. minuti, kada Salković šutira glavom pored gola. Veliku šansu imali su naši igrači, kada Velkoski na ubacivanje Berberovića, u 32. minuti, šutira preko gola.

U 40. minuti, nakon brze akcije, Velkoski nesebično upošljava Okića, kojem nije bilo teško da pogodi mrežu gostiju.

U posljednjim trenucima prvog dijela, Puzigaća sjajno centrira iz kornera, Dupovac skače i glavom postiže gol za povećanje vodstva. Sa rezultatom 2:0 ekipe su otišle na odmor.

Drugi dio utakmice počeo je sa dosuđenim jedanaestercem za Sarajevo. U 49. minuti, Lemez ruši Okića, a glavni sudija utakmice, Tomislav Čuić, nije oklijevao i pokazuje na bijelu tačku. Loptu je uzeo Bojan Puzigaća i pogodio gornji desni ugao gola Lučića za 3:0.

U nastavku utakmice, pokušao je Velkoski u 60. minuti, ali bezuspješno. Samo dvije minute poslije, nakon sjajne asistencije Duljevića, Velkoski pogađa stativu.

Do kraja utakmice Sarajevo je imalo još dvije jako dobre prilike. U 87. minuti, Duljević je šutirao, a Lućić odbranio, da bi na odbijenu loptu Velkoski šutirao, ali se golman Slavije ponovo iskazao.

U narednom kolu, Sarajevo će gostovati Zrinjskom u Mostaru.

FK Sarajevo 3:0 FK Slavija

Strijelci: Ševko Okić, Amer Dupovac, Bojan Puzigaća

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović – Hase”, gledalaca: 6000, sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Žuti kartoni. Berberović (Sarajevo), Lemez (Slavija).

FK Sarajevo: Bandović, Todorović (od 59. Duljević), Radovac (od 52. Kovačević), Stojčev (od 79. Handžić), Velkoski, Cimirot, Tatomirović, Berberović, Okić, Puzigaća, Dupovac.

FK Slavija: Lučić, Prodanović (od 67. Vejnović), Karić, Oglečevac, Hodžurda, Lemez, Ivanović, Kokot (od 55. Zeba), Salković (od 81. Radović), Mitić, Popović.