sportsport.ba : Hat-trick Plakala za uvjerljivu pobjedu visočke Bosne

plakalo

Mladi napadač Alem Plakalo junak je pobjede visočke Bosne od 5:1 nad Natronom iz Maglaja u 6. kolu Druge lige Centar.

Bosna je na svom terenu savladala Natron s 5:1, a već nakon četiri minute igre su poveli pogotkom Plakala s penala. Isti igrač je pogađao protivničku mrežu u 30. i 42. minuti za uvjerljivih 3:0, da bi gosti također s penala u 45. minuti smanjili na 3:1.

Adin Čiva je pogotkom u 52. minuti povećao prednost Bosne na 4:1, a konačnih 5:1 je postavio Džafić u 75. minuti.

Mladost iz Župče je slavila minimalnu pobjedu kod Azota i Vitkovicima. Jedini gol na meču je postigao Mahir Čosić u 19. minuti, a iako su domaći imali dva igrača više nakon isključenja Kulića i Galića, nisu uspjeli da se spase poraza.

Golovima Aldena Bešića Famos je savladao Usoru s 2:1, a jedini gol za domaće u ovom susretu postigao je Vehabović.

Ilijaš je savladao Stupčanicu na gostovanju s 2:1, iako su domaći pogotkom Karahmetovića vodio od 9. minute. Ipak, Adžić i rezervista Bajramović su pogađali za pobjedu gostiju u ovom meču.

Druga liga Centar, 6. kolo:

Stupčanica – Ilijaš 1:2 (Karahmetović 9’ / Adžić 60’, Bajramović 78’)
Azot – Mladost Župča 0:1 (Mahir Čosić 19’)
Usora – Famos 1:2 (Vehabović 47’ / Bešić 36’, 83’)
Bosna Visoko – Natron 5:1 (Plakalo 4'p, 30’, 42’, Čiva 52’, Džafić 75’ / Joldić 45'p)