Pobjeda Bosne u drugoj prijateljskoj utakmici

Nogometaši Bosne odlično su startali sa pripremnim utakmicama u okviru priprema za nastavak sezone. Nakon remija sa premijerligašem Mladost iz Doboja, naši monci su danas odmjerili snage sa prvom ekipom Slavije iz Istočnog Sarajeva. Trener Dedić je na teren poslao sljedeći sastav: Bekan, Frljak, Jaganjac, Tahiri, Krajišnik, Čulov, Mujezinović, Čiva, Bešić, Fazlagić, Hasečić. Cijelo prvo poluvrijeme Bosna je držala igrače Slavije na njihovoj polovini što je vrlo brzo rezultiralo eurogolom Čiva Adina. Da bi ova utakmica bila još atraktivnija pobrinuo se danas odlični Alija Čulov koji je povisio na 2:0. Ovim rezultatom se otišlo na pauzu. Treneri obje ekipe u drugom poluvremenu dali su priliku drugom timu, nakon jedne situacije pred golom Slavije, oboren je Salkić, nakon čega sudija Zubić pokazao na 11 metara. Nesiguran sa 11 metara bio je Čiva koji pogadja stativu a na loptu natrčava Porča za 3:0. Danas raspoloženi Porča uskoro povisuje na 4:0, a Slavija postiže počasni pogodak iz penala za 4:1. Igralo se zadnjih 5 minuta kada Porča postiže svoj treči pogodak za konačan rezultat 5:1.