Početak iz snova: FK UNIS – NK Bosna 3:4 (1:4)

NK Bosna / Vogošća 16.03.2024.godine

Nogometaši Bosne na najbolji mogući način otvorili su proljetni dio sezone u Drugoj ligi Centar na gostovanju u Vogošći kod  ekipe FK UNIS u okviru 16.kola i revanširali se za poraz u prvom kolu u Visokom. NK Bosna je furiozno do 39.minute susreta uspjela postići tri pogotka i steći prednost na poluvremenu od 1:4. Strijelci za naš tim bili su dva puta Tarik Zukić te Enad Ahmić iz penala i Almin Buza. Do kraja susreta iako sa crvenim kartonom i isključenjem Begića uspjeli smo sačuvati prednost i ostvariti pobjedu.

Ovom pobjedom NK Bosna je sa devetog mjesta došla na šestu poziciju sa 25 osvojenih bodova i u narednom 17.kolu koje se igra slijedeće subote u Visokom dočekuje ekipu FK Borac iz Jelaha koja je danas izgubila na svom terenu od NK Natron rezultatom 2:4.