Prvi ovosezonski poraz / NK Bosna – NK Mošćanica 1:3

Možda ne od NK Mošćanica i nikako u Visokom, ali moralo je i to jednom da se desi, NK Bosna je poražena nakon skoro sedam mjeseci. Zvuči čudno da Bosna puno bolje igra utakmice protiv ekipa koje su bolje plasirane od nje, a to što su bodove protiv NK Moščanica “upisali” odmah nakon pobjede u Zavidovićima protiv NK Krivaja je vjerovatno i glavni razlog poraza od 1:3.

Utakmica je počela sa malim zakašnjenjem, a već u devetoj minuti gosti vode golom najboljeg igrača Moščanice na ovom susretu Čauševića. Bosna nakon toga konstantno napada, ima svoje prilike ali na poluvrijeme se ide rezultatom 0:1.

Kada se očekivalo da odmah na početku drugog poluvremenu Bosna izjednači i nastavi niz utakmica bez poraza novi hladan tuš. Igrala se 52.minuta i ponovo Čaušević za 0:2. Nada da se nešto može napraviti vraćena je u 59.minuti kada nakon jednog kornera Tarik Zukić glavom pogađa za smanjenje rezultata 1:2. Uslijedile su velike šanse Bosne prevashodno preko Seferovića, ali kako to obično biva neiskorištene prilike bivaju kažnjene i u 63.minuti Đono postavlja konačan rezultat od 1:3 i sasvim zasluženu pobjedu gostiju iz Sarajeva.

Narednu utakmicu NK Bosna igra već za vikend kada u goste ide ekipi NK Žepče 1919 koji se trenutno nalaze na osmom mjestu na tabeli sa 35 bodova, dok je NK Bosna bez obzira na ovaj poraz ostala na trećem mjestu sa 43 osvojena boda.