Puzigaća i Okić pogađali za pobjedu protiv Rudara

Fudbaleri Sarajeva savladali su Rudar na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” u sklopu 6. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Krajnji ishod utakmice glasio je 2:0, a za treću pobjedu u sezoni pogađali su Bojan Puzigaća i Ševko Okić.

Prvu priliku na utakmici zabilježili smo u 13. minuti susreta, kada je Rustemović šutirao sa distance, a nedugo poslije, odličan udarac Velkoskog iz slobodnog udarca završio je na prečki. U nastavku akcije, Stepanov je najviše skočio, šutirao, ali golman Rudara, Kozić, hvata loptu. Pet minuta kasnije, fudbaleri gostujućeg tima nepropisno zaustavljaju Benka u šesnaestercu, a glavni sudija današnje utakmice, Goran Paradžik, opravdano pokazuje na bijelu tačku. Loptu je uzeo Puzigaća i preciznim udarcem pogodio za vodstvo Bordo kluba.

Veliku priliku Sarajevo je imalo u 42. minuti prvog poluvremena, kada je Alispahić fantastično šutirao sa distance, a lopta pogodila prečku.

Na početku drugog dijela susreta, Sarajevo je moglo do vodstva. Benko je šutirao iz odlične pozicije preko gola gostiju, da bi već u narednom napadu Okić odlično istrčao po strani, ušao u šesnaesterac i snažnim udarcem postigao gol za 2:0.

U 54. minuti, Bekić je proigrao Velkoskog, koji atraktivno, petom, dodaje do Benka, ali naš napadač nije stigao do lopte. Deset minuta kasnije, makedonski reprezetativac je isprobao svoj udarac sa distance, no lopta odlazi preko gola.

Narednu priliku imao je Benko, koji na dodavanje Okića šutira u dobro postavljenog Kozića. Na drugoj strani, najbolji udarac fudbalera u zeleno-crnim dresovima zabilježili smo u 74. minuti utakmice, kada je Arežina iz slobodnog udarca šutirao pored lijeve stative gola Delača.

Do kraja, Sarajevo je dominiralo, ali nije bilo rezultatske promjene. U narednom kolu, poslije reprezentativne pauze, Bordo klub će gostovati Slaviji.

FK Sarajevo 2:0 FK Rudar Prijedor

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”; gledatelja: 1500; sudija: Goran Paradžik; žuti kartoni: Alispahić, Rustemović, Okić (Sarajevo), Perić (Rudar).

FK Sarajevo: Delač, Rustemović, Kovačević, Okić, Alispahić (od 46. Almir Bekić), Velkoski (od 70. Duljević), Hebibović, Tatomirović, Stepanov, Benko (od 79. Mihojević), Puzigaća.

FK Rudar: Kozić, Nišević, Burazor, Kojić, Pekija, Džafić (od 75. Kunić), Arežina, Ćulum, Hamzić (od 60. Mrkić), Jovičić, Pejić (od 83. Nertey).