Rudar – Bosna 2:1, Idriz Džafić presudio “svojima”

Sa dva gola Visočanina Idriza Džafića Rudar je savladao veoma dobru momčad Bosne i osvojio tri dragocijena boda. Kao što se i očekivalo, susret starih rivala privukao je veliku pažnju ljubitelja nogometa i tribine Rudara bile su dobrano popunjene. Početak susreta najavio je žustru, borbenu i obostrano otvorenu utakmicu. Gosti su u otvaranju djelovali opasnije, igrali su brzo, jednostavno i pokazali da nisu došli u Kakanj bez ambicija. Ipak, domaći uspijevaju prvi doći u vodstvo. U 27. minuti sudija Bojo dosudio je slobodan udarac u korist Rudara. Kapiten Gafurović pogodio je u glavu Idriza Džafića, čiji udarac se odbija od prečke, ali je novi vođa napada Rudara bio najprisebniji i ponovljenim udarcem glavom loptu smjestio iza leđa golmana Bekana. Samo tri minuta kasnije u prilici je bio Belmin Čehajić, ali je njegov udarac Bekan odbranio.

U 34. minuti umalo gosti nisu stigli do izjednačenja. Opasni Adnan Hodžić šutirao je iz blizine, golman Hadžić je nespretno reagirao, ali je ipak uspio prvi stići do lopte i spriječiti pogodak. U 44. minuti Hrustanović je dobro izveo aut, loptu ubacio u šesnaesterac, jedan od odbrambenih igrača Bosne nespretno je uputio loptu ka svom golu, ali Bekan je uspio spriječiti novi pogodak. U drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena gosti su izveli brzu kontru. Hodžić je prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu Čabaravdiću, koji je bez teškoća šalje u mrežu pored istrčalog Hadžića. U 63. minuti Gafurović iz slobodnog udarca idealno poslužuje Emira Bajramovića, koji iz povoljne pozicije glavom šutira pored gola. U 75. minuti veliko slavlje navijača Rudara. Skoro na identičan način kao i kod prvog gola, Gafurović je iz slobodnjaka pronašao Idriza Džafića, koji manirom rasnog strijelca, vanjskim dijelom noge loptu šalje pored Bekana za 2:1 i s(p)retnu pobjedu svog novog tima.

Rudar je zasluženo pobijedio, ali objektivno rečeno, Bosna je djelovala homogenije, opasnije i da je Kakanj napustila neporažena ne bi bilo nezasluženo! Ne može se reći da igrači Rudara nisu željeli pobjedu, da nisu dali posljednji atom snage, ali ponovo su ispoljene stare slabosti i novi trener Fadil Hodžić morat će uložiti dosta truda da konsolidira ekipu.

RUDAR – BOSNA 2:1
Stadion Rudara. Gledalaca 1200. Glavni sudija Danijel Bojo (Kiseljak). Pomoćnici: Boris Bilješko (Novi Travnik) i Nikola Bošnjak (Pelagićevo). Delegat: Mirsad Džuzdanović (Živinice). Posmatrač suđenja Drago Čule (Mostar).
Strijelci:1:0 Džafić (27), 1:1 Čabaravdić (45+2), 2:1 Džafić (75). Žuti kartoni: Durmić, Čehajić, Alagić, Prkić i Bajramović (Rudar), Mujkić, Čabaravdić i Čulov (Bosna).
RUDAR: Hadžić, Prkić, Hrustanović, Alagić, Čizmić, Durmić, Gafurović, Đuđo(od 30.Čehajić), Topalović, Dafić (od 90.Goralija), Dželo (od 61.Bajramović). Trener:Fadil Hodžić.
BOSNA: Bekan, Mujezinović, Mujkić, Kadić, Tekešinović (od 58.Krajišnik), Burović (od 46. Mirvić), Čulov (od 77. Frljak), Čomaga, Čabaravdić, Hodžić, Handžić. Trener: Elvir Memić.