Sarajevo savladalo Široki Brijeg na Koševu

Fudbalski klub Sarajevo savladao je Široki Brijeg u sklopu 24. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bordo klub slavio je golom Velkoskog, te preskočio Širokobriježane na ligaškoj tabeli.

Odmah na početku utakmice, Sarajevo je postiglo vodeći gol. Igrala se deseta minuta kada je Duljević sa desne strane ubacio u šesnaesterac gostiju, a Velkoski sjajno skočio između dva štopera Širokog Brijega, te lijepim udarcem postigao gol za veliko slavlje na tribinama Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović-Hase”.

U prvom dijelu utakmice, Sarajevo je bilo znatno dominantnija ekipa, a najbolju priliku naš klub imao je preko Benka u 32. minuti. Ponovo je Duljević bio u ulozi asistenta, ali ovog puta naš napadač nije uspio da iz neposredne blizine savlada golmana Soldu na golu gostiju.

Spomenimo i to, da su do kraja prvog poluvremena igrači Širokog Brijega dva puta prijetili, i to oba puta sa distance, međutim, nije bilo opasnosti po gol Delača.

Drugo poluvrijeme otvara Benko. Radovac je ubacio, Tatomirović produžio, a Benko glavom šutirao. Međutim, Marković je na gol-liniji spasio gol Širokog Brijega. Na drugoj strani, gotovo identična situacija. Ovog puta, Cimirot je izbacio loptu, te uklonio opasnost po gol Sarajeva.

U 64. minuti utakmice naš stručni štab je izvršio prvu izmjenu.  Umjesto Stojčeva je ušao Rustemović, a nedugo poslije, zbog povrede, Radovca je zamijenio Alispahić.

74. minuta donijela je veliku priliku za Sarajevo. Duljević je proigrao Benka, koji šutira sa vrha šesnaesterca, a golman gostiju, Soldo, brani njegov udarac i lopta od prečku odlazi u korner. U nastavku akcije, Alispahić je šutirao, ali je golman Širokobriježana bio na mjestu.

Pet minuta prije kraja susreta, Benko je imao dobru priliku da postigne gol. Alispahić je ubacio iz kornera, naš napadač glavom zahvatio loptu, ali njegov udarac odlazi nekoliko centimetara pored lijeve stative gola gostiju.

Do kraja utakmice nije bilo prilika na obje strane, te je Sarajevo slavilo zasluženu pobjedu. U narednom kolu, Bordo klub gostovat će Slaviji.

24. kolo BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine: FK Sarajevo 1:0 NK Široki Brijeg

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 8.500, sudija: Dragan Skakić, žuti kartoni: Alispahić, Cimirot, Berberović (Sarajevo), strijelac: Velkoski ( Sarajevo).

FK Sarajevo: Delač, Barić, Stojčev (od 64. minute Rustemović), Velkoski, Tatomirović, Duljević (od 80. minute Bekić), Benko, Berberović, Cimirot, Puzigaća, Radovac (Od 77. minute Alispahić).

NK Široki Brijeg: Soldo, Džidić, Pandža (od 7. minute Barišić), Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Ćorluka (od 70. minute Kresinger), Kožulj, Plazonić (od 78. minute Ivanković), Marković.