Partneri: Sarajevo se plasiralo u 3. pretkolo!

haugesund

Fudbaleri Sarajeva odigrali su sjajnu utakmicu u Norveškoj, pobjedivši domaćina FK Haugesund rezultatom 3:1. Pobjedom, izabranici Dženana Uščuplića plasirali su se u 3. pretkolo kvalifikacija za evropsku ligu, u kojem će bordo klub odmjeriti snage sa grčkim Atromitosom.

Stručni štab Sarajeva izveo je ofanzivno orjentisanu postavu, koja je uspješno obavila svoj zadatak. Prvu priliku imao je Nemanja Bilbija u 15. minuti, kada je šutirao glavom, ali je golman domaćih odbranio njegov udarac. Samo dvije minute kasnije, na drugoj strani, pokušao je Agdestein. Fudbaler Haugesunda izašao je sam pred Bandovića, ali je golman Sarajeva zaustavio njegov šut.

U 20. minuti, najljepši detalj utakmice. Miloš Stojčev je oduzeo jednu loptu na sredini terena, prošao dva igrača i sa 30 etara pogodio mrežu domaćina za vodstvo Sarajeva.

Sedam minuta kasnije, Haugesund je imao priliku. Bamberg je izašao pred Bandovića, koji je uz pomoć stative uspio odbraniti ovaj udarac. Loptu u korner izbacuje Tatomirović.

U 36. minuti utakmice, ponovo se tresla mreža domaćina. Bilbija je fantastično uposlio Okića, koji vara golmana Haugesunda i postiže gol za povećanje prednosti Sarajeva.

U nastavku, Haugesund bolje otvara drugo poluvrijeme. U 46. minuti, Berberović pravi grešku u odbrani, zbog čega je dosuđen jedanaesterac za Haugesund. Uz to, Berberović je dobio i žuti karton. Sa bijele tačke precizan je bio Sema. nastavku,

Haugesund je imao inicijativu, li bez značajnih prilika. Izdvojili smo šut Gytkjaera u 57. minuti, koji odlazi pored gola.

U 79. minuti Sarajevo ostaje sa igračem manje, Džemal Berberović dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton. Ipak, u 82. minuti utakmice sve dileme oko pobjednika današnje utakmice su riješene. Ševko Okić se našao u prilici i preciznim udarcem postavio konačan rezultat susreta, 3:1 za Sarajevo.

FK Haugesund 1:3 FK Sarajevo

Stadion: Haugesund; Sudija: Mihaly Fabian (Mađarska), Strijelci: Sema 46'(Haugesund)/ Stojčev 20’, Okić 36’ i 82'(Sarajevo), Žuti kartoni: Gytkjaer, Andreassen, Anyora (Haugesund), Bandović, Berberović (Sarajevo) Crveni Karton: Berberović

FK Sarajevo: Bandović, Berberović, Tatomirović, Dupovac, Puzigaća, Cimirot, Bilbija (Protić), Stojčev (Kovačević), Okić, Duljević (Radovac), Velkoski.