Slavija i Bosna remizirali u prijateljskom meču

Fudbaleri Slavije i Bosne iz Visokog remizirali su danas u prijateljskom meču odigranom na pomoćnom stadionu Bosne u Visokom, 1:1.

I jedan i drugi trener su izmiješali karte u ovom meču, pa domaći sastav nije nastupio sa prvotimcima, koji su pred ovaj meč odradili trening, dok je i Milomir Odović na klupi ostavio najboljeg strijelca ekipe, Nemanju Stojanovića, koji se žalio na povredu, povratnika Momira Zečevića, dok u sastavu uopšte nisu bili Marko Milenković i Duško Radosavljević koji su se tek priključili saigračima.

Priliku je od samog starta dobio povratnik među “Sokolove”, Vučina Šćepanović, kao i trojac na probi Tanaka Soiširo iz Japana, Gi Lema iz Francuske, te Amadu Muktar Balde iz Gvineje. Vidjelo se odmah da će iskusni Šćepanović biti istinski lider ove ekipe i da će predstavljati značajno pojačanje, ali stratega “Sokolova”, može i da raduje prikazano od strane trojice fudbalera na probi, posebice napadača Gi Leme.

Bosna je prva došla do prednosti. Neopreznost u odbrani Slavije kaznio je Čehajić već u 9 minutu utakmice. Nisu od tada mnogo momci u ljubičastim dresovima prijetili. Imali su igru, stavaljali su na muke defanzivce Slavije, međutim nije bilo konkretnosti u završnici.

Prvu priliku za Slaviju propustio je Gi Lema. Balde mu je spustio loptu, on snažno šutirao nogom, ali čudesnom intervencijom Abadžija je uspio da sačuva svoj gol. Lema je i u 20. minutu pokušao. Ovaj put lijevom nogom, ali Abadžija je ponovo na mjestu.

Drugo poluvrijeme obilježila je još bolja igra Slavije, i promašenih nekoliko prilika. Najbolju je imao Momir Zečević. Posle prekršaja nad Lemom, Mamela je pokazao na belu tačku, a Zečević je pogodio prečku. Zatim je probao Zečević šutem sa sedamnaest metara, tik pored gola. Novu šansu Gi Lema je imao nešto kasnije. Oslobodio se čuvara na desnoj strani, a zatim topovski šutirao, no pogodio je mjesto gde se spajaju prečka i stativa. I onda Slavija uspjeva da stigne do pogotka. Ponovo je glavni akter napada bio Lema. Iznudio je novi prekršaj u kaznenom prostoru. Ovaj put je loptu uzeo Vučina Šćepanović i precizno pogodio za poravnanje.

U nastavku je trener Slavije, Milomir Odović, dao priliku i ostalim fudbalerima, među kojima je bio i povratnik Edo Aramis Mašić, kao i fudbaler na probi Admir Đono. Radi se o nekadašnjem juniori Željezničara i Sarajeva, koji je nastupao za Slogu iz Ljubuškog, Famos iz Hrasnice, Bratstvo iz Gračanice i Bosna Semu.

Fudbaleri Slavije nakon ove utakmice sutra imaju slobodan dan, te nastavljaju sa treninzima na vještačkoj podlozi u Visokom i u dvorani u Istočnom Sarajevu, dok ekipa Bosne prekosutra putuje na pripreme u Mostar.

BOSNA VISOKO – SLAVIJA 1:1 (1:0)