Ubjedljiva pobjeda Sarajeva protiv Slavije u sklopu 1/8 finala Kupa BiH

U prvom susretu 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine Sarajevo je ostvarilo visoku pobjedu u Istočnom Sarajevo protiv domaće Slavije. Utakmica je završena rezultatom 4:1, a Bordo Klub je poveo već u 2. minuti utakmice. Duljević je pronašao Benka, koji iz neposredne blizine pogađa za 1:0. Već u narednom napadu naši igrači izveli su gotovo istu akciju, a ovog puta golman domačih uspio je spasiti svoj gol.

U 13. minuti naši igrači postigli su novi gol. Poslije jednog kornera, Benko je prebacio loptu za Okića, a naš ofanzivac se sigurnim udarcem upisuje u strijelce. Nakon postignutog gola, Sarajevo je nastavilo sa napadima, a dobru priliku je imao Advan Kadušić, koji je u 28. minuti sjajnim udarcem pogodio prečku.

Naši igrači izveli su sjajnu akciju u 54. minuti, poslije koje je Leon Benko postigao svoj drugi gol na utakmici, a ubrzo nakon toga, Benko se ponovo našao u sjajnoj prilici, međutim njegov udarac odlazi pored gola domaćih.

Dobru priliku je propustio i Velkoski u 63. minuti, kada je njegov udarac sa gol linije izbacio jedan igrač Slavije, a minutu poslije fudbaleri domaćih su postigli gol, nakon što je Barić iskoristio grešku naše zadnje linije.

U 89. minuti, fudbaleri Bordo kluba postigli su još jedan gol. Radovac je prebacio do Velkoskog, a naš napadač, preciznim udarcem postiže pogodak za konačnih 4:1.

FK Slavija 1:4 FK Sarajevo

Stadion SRC Slavija, gledalaca: 1000, sudija: Edin Jakupović (Bihać), strijelci: 0:1 Benko, 0:2 Okić, 0:3 Benko, 1:3 Barić, 1:4 Velkoski, žuti kartoni: Grujičić (Slavija).

FK Slavija: Lučić, Ristić, Spalević (od 46. Rovčanin), Grujičić, Pušara, Vejnović (od 46. Zeba), Čomor, Arsenijević, Barić, Marković, Kartal

FK Sarajevo: Plakalo, Kadušić, Rustemović, Okić, Velkoski, Tatomirović, Duljević (od 75. Hebibović), Al. Bekić (od 59. Puzigaća), Benko (od 60. Am. Bekić), Barbarić, Radovac.