Velkoski pogodio za pobjedu u Banjoj Luci

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su banjalučki Borac u gostima rezultatom 1:0 u uzvratnoj utakmici 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Uprkos pobjedi, izabranici Mehe Kodre se nisu uspjeli plasirati u polufinale, obzirom da je prvi susret, odigran na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”, završen rezultatom 2:1 u korist Borca.

Sami početak večerašnje utakmice nije donio prilike na obje strane. Sarajevo je imalo terensku inicijativu, a prvu priliku na utakmici Bordo klub je imao preko Benka, u 12. minuti, kada naš napadač iz dobre pozicije glavom šutira u donji lijevi ugao gola Borca. Međutim, golman Banjalučana krajnjim naporima spašava svoju mrežu.

Nedugo poslije, svoj udarac je isprobao i Mihojević. Naš mladi defanzivac u 19. minuti šutira sa distance, a lopta odlazi pored gola domaćina.

Na drugoj strani, Borac je preko Stokića u 35. minuti pogodio stativu gola Mateja Delača, a već u narednom napadu Sarajevo je moglo do vodstva. Okić je proigrao Alispahića, koji sa nekoliko metara šutira direktno u golmana Borca. Odbijenu loptu zahvaća Duljević i šutira preko prečke.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo prilika za postizanje gola na obje strane. Drugi dio utakmice, naš stručni štab započeo je izmjenom. U svlačionici je ostao Ševko Okić, a u igru je ušao makedonski reprezentativac Krste Velkoski.

U 51. minuti susreta, Rustemović je pokušao sa distance, ali njegov udarac odlazi pored gola domaćina. Nekoliko minuta kasnije, Duljević je pokušao sa vrha šesnaesterca, bezuspješno.

Igrao se 61. minut kada je Sarajevo povelo. Velkoski je odlično skočio, šutirao, te postigao gol za veliko slavlje otprilike 300 navijača Sarajeva, koji su došli na Gradski stadion da podrže Bordo klub.

Nešto kasnije, Sarajevo je moglo i do drugog pogotka. Duljević je sa vrha šesnaesterca šutirao preko gola. Deset minuta prije kraja pokušao je i Alispahić, međutim, njegov šut iz slobodnog udarca završava u rukama golmana Borca.

U posljednim minutama utakmice, Sarajevo je imalo apsolutnu inicijativu na terenu i preko Protića u 86. minuti i dvije izgledne prilike, ali je mreža gola Borca ostala netaknuta.

FK Borac 0:1 FK Sarajevo

Stadion: Gradski stadion Banja Luka; Gledalaca: 5.000; Sudija: Eldin Jakupović; Žuti karton: Rustemović, Benko, Mihojević (Sarajevo), Stokić (Borac); Strijelac: Velkoski.

FK Borac: Ružić, Pilipović, Jevtić, Predragović (od 76. min. Ilić), Jović (od 90. min. Koljić), Stokić (od 90. min. Runić), Žeravica, Subić, Kostić, Bečelić, Grujić.

FK Sarajevo: Delač, Kallasi, Protić, Tatomirović, Mihojević (od 89. min. Bekić), Cimirot, Rustemović (od 71. min. Stojčev), Alispahić, Duljević, Okić (od 46. min. Velkoski), Benko.