Visoka pobjeda Sarajeva na Koševu, četiri gola u mreži Veleža

Fudbaleri Sarajeva ubjedljivom pobjedom savladali su mostarski Velež na današnjoj utakmici 12. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Dva gola Krste Velkoskog, po jedan Amera Bekića i Leona Benka, te na drugoj strani Maletića, postavila su krajnji rezultat današnje utakmice, koji je glasio 4:1 u korist aktuelnog šampiona Bosne i Hercegovine.

Bordo klub je odličnu priliku imao već u prvoj minuti. Duljević je ubacio za Benka, koji nije uspio loptu pospremiti iza leđa golmana Veleža. Četiri minute poslije, Kadušić je centrirao, lopta je umalo prevalila Bobića, a završila je na prečki. U jedanaestoj minuti svoj udarac je isprobao i Duljević, ali bez promjene rezultata. U 15. minuti utakmice, nakon ubačaja Velkoskog iz kornera, Tatomirović je glavom šutirao preko gola, a nekoliko minuta poslije, na drugoj strani, Ćemalović se spetljao ispred gola Plakala. Dobru priliku za Sarajevo propustio je Krste Velkoski, kada je na asistenciju Almira Bekića šutirao izvravno u Bobića, a u 32. minuti, Benkin udarac glavom hvata golman gostiju.

Sarajevo je došlo do vodstva u 44. minuti utakmice. Nakon dobre kombinacije naših igrača, Velkoski dolazi do lopte i lijepim udarcem matira nemoćnog Bobića.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Bordo tim. Duljević je dva puta bio u prilici, no, promjene rezultata nije bio. Do povećanja vodstva naš Klub ipak stiže u 58. minuti. Velkoski je ubacio sa lijeve strane, Kodro prebacio loptu glavom na drugu stativu, a našem napadaču, Ameru Bekiću, koji je na početku drugog dijela zamijenio Okića, nije bilo teško da pogodi prazan gol.

Sarajevo je nastavilo sa napadima. U 60. minuti Kadušić je centrirao, a Bobić brani udarac Velkoskog, da bi nakon toga udarac Benka otišao preko gola. Ipak, ono što našem napadaču nije uspjelo tada, jeste u 69. minuti. Amer Bekić je ušao u šesnaesterac i nesebično asistirao Benki, koji je sigurnim udarcem postigao svoj osmi gol u sezoni.

Velež je smanjio rezultatsku razliku u 82. minuti susreta. Nakon jedne kombinacije, lopta dolazi do Maletića, koji prizemnim udarcem pogađa za 3:1. Svega dvije minute poslije, Sarajevo je postiglo i četvrti gol. Rustemović je pronašao Velkoskog, koji izlazi ispred golmana gostiju, te šalje loptu iza njegovih leđa za konačan rezultat utakmice.

U narednom kolu, Sarajevo će gostovati Mladosti, dok je u srijedu zakazana prva utakmica 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovije, u kojoj se Bordo klub sastaje sa Slavijom.

FK Sarajevo 4:1 FK Velež

Strijelci: Velkoski 44’, 84’, Bekić 58’, Benko 69’ (Sarajevo),  Maletić 82’ (Velež).

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović – Hase”, gledatelja: 3.000, sudija: Goran Paradžik, Žuti karton: Tatomirović (Sarajevo).

FK Sarajevo: Plakalo, Kadušić, Tatomirović, Barbarić, Almir Bekić (od 74. Barić), Radovac (od 68. Berberović), Rustemović, Duljević, Okić (od 46. Amer Bekić), Velkoski, Benko.

FK Velež: Bobić, Škaljić (od 50. Demić), Kodro, Mirza Ćemalović (od 61. Reljić), Barišić, Haurdić (od 85. Dino Ćemalović), Matić, Nikolić, Zec, Tadejević, Maletić.